OCZYSZCZANIE MANUALNESkóra twarzy wymaga szczególnej uwagi, ponieważ jest cały czas narażona na kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Pod koniec dnia naskórek gromadzi na sobie tyle zanieczyszczeń, że jego ochronny filtr hydrolipidowy niedostatecznie spełnia swoją funkcję. Prawidłowa pielęgnacja skóry powinna rozpocząć się od demakijażu i gruntownego oczyszczenia skóry. Tak przygotowana skóra, doskonale przyswaja dobroczynne właściwości odpowiednio dobranych kosmetyków.

Oczyszczanie manualne to zabieg polegający na usunięciu zaskórników i prosaków zalegających pod powierzchnią skóry. Dla tego zabiegu nie ma żadnych przeciwwskazań jeżeli chodzi o rodzaj cery.

Zabieg znakomicie redukuje istniejące stany zapalne cery trądzikowej. Działa bakteriobójczo, a skóra po zabiegu odzyskuje świeżość, czystość i delikatność. Oczyszczanie dla skóry wrażliwej to również poprawa ogólnej jej kondycji, wyrównanie struktury i kolorytu oraz złagodzenie podrażnienia i zaczerwienień. Główne zadanie zabiegu, to zwalczanie podstawowych problemów skóry: redukcja podrażnienia i wyprysków oraz ograniczenie rozwoju bakterii.