ZABIEGI MODELUJĄCEMODELOWANIE UST

Specjalnie dla Pań, które nie są zadowolone ze swoich ust przygotowałam ofertę zabiegów, dzięki którym możliwie jest:
– powiększenie (nadanie objętości),
– delikatna zmiana kształtu (poprawa konturu),
– podniesienie opadających kącików,
– wypełnienie zmarszczek woków ust,
– nawilżenie oraz ujędrnienie nadające kolorytu i blasku.

Wykonując korektę ust należy sugerować się ich naturalnym wyglądem. Powinna to być delikatna, upiększająca zmiana, a nie drastyczny, inwazyjny zabieg. Korektę ust mogą wykonywać kobiety w każdym wieku, gdyż mają one różnorodne problemy i oczekiwania związane ze swoim wyglądem. Do gabinetów medycyny estetycznej często zgłaszają się młode dziewczyny, których kompleksem są niesymetryczne usta, nierówne kontury lub zbyt cienka dolna lub górna warga. Rozwiązaniem problemu jest kwas hialuronowy w postaci żelu. Kwas hialuronowy występuje we wszystkich żywych organizmach, jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkankach. W naszym gabinecie używamy tylko preparatów najwyższej jakości renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałośc efektu. Wybór odpowiedniego preparatu uzależniony jest od oczekiwanych efektów zabiegu.Kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie zawiera żadnych elementów stałych. Utrzymuje się w tkankach ok. 6-9 miesięcy i ulega powolnemu wchłanianiu. Usta nawet po wchłonięciu preparatu są w zdecydowanie lepszej kondycji niż przed zabiegiem – są lepiej nawilżone i jędrniejsze. Czas utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami preparatu.

Przed zabiegiem:

Zabieg modelowania ust nie wymaga szczególnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w każdym momencie. Na około 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy ( Aspiryna, Acard itp. ) i stosować leków przeciwzapalnych. W dniu, w którym wykonywany będzie zabieg, powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała, np. w saunie lub solarium oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy usunąć makijaż z ust. Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu końcowego.

Przebieg zabiegu modelowania ust:

Z racji wrażliwości ust proponujemy pacjentom: znieczulenie przy pomocy kremu znieczulającego, około 40 minut przed zabiegiem lub przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne). Preparat powstały na bazie kwasu hialuronowego jest aplikowany w skórę właściwą za pomocą specjalistycznej ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły 30G 1/2. lub kaniuli 27G. W zależności od potrzeb pacjenta można korygować całą okolicę ust.
Wstrzykując implant stosuje się technikę liniową wycofująca lub wielopunktową. Po zaaplikowaniu preparatu miejsce nakłucia jest masowane, by jednolicie rozprowadzić preparat po całej powierzchni. Po zabiegu pacjentom podawany jest kosmetyk zawierający witaminę K lub inny, minimalizujący możliwość wystąpienia siniaków.

Działania niepożądane:

Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. rumień, obrzęk i zaczerwienienie Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują w ciągu kilku dni.

Po zabiegu:

Mniej więcej trzy dni po zabiegu nie należy wystawiać ust na promieniowanie słoneczne oraz ciepło. Zalecenia te mają na celu optymalizację efektów zabiegu.

UWAGA! Pacjenci z nawracającą opryszczką wargową (herpes simplex) powinni o tym fakcie poinformować lekarza!