MEZOTERAPIA IGŁOWAMEZOTERAPIA

Odmładza, spłyca zmarszczki, redukuje cellulit, rozstępy, jest stosowana w profilaktyce łysienia.

Mezoterapię (gr. mesos – środek, i therapei – terapia) igłową poleca się osobom, którym zależy na ujędrnieniu wiotczejącej skóry twarzy i skorygowaniu zmarszczek. Mezoterapia sprawdza się również u osób z problemem wypadających włosów. Mezoterapią można także leczyć cellulit na udach, brzuchu i pośladkach oraz rozstępy.

Mezoterapia w odmładzaniu skóry:

Podczas zabiegu wstrzykuje się tzw. koktajl. Ważnym jego składnikiem jest kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, kompleksy multiwitaminowe. Ich zadaniem jest stymulacja metabolizmu komórek. Wprowadzane pod skórę składniki zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. W intensywnej fazie leczenia zabiegi najlepiej stosować raz w tygodniu przez dwa miesiące. W fazie pielęgnacyjnej stosuje się jeden zabieg na 1-3 miesiące.

Mezoterapia w leczeniu cellulitu:

Celem zabiegu jest redukcja depozytów tkanki łącznej. Rezultatem serii zabiegów ma być wygładzenie skóry. Wstrzykiwany koktajl zawiera m.in. kofeinę. Jego zadaniem jest podudzenie krążenia. Aby poprawić napięcie skóry można zastosować preparaty zawierające kwas hialuronowy. Wówczas zabieg jest droższy. Najlepsze rezultaty można osiągnąć stosując jeden zabieg w tygodniu, przez co najmniej miesiąc.

Mezoterapia w leczeniu łysienia:

Podając w skórę głowy preparaty mineralne, witaminy i leki przeciwzapalne można poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie. Mezoterapię skóry głowy zaleca się osobom cierpiącym na łysienie androgenowe, plackowate. Zabieg stosuje się w przypadku włosów słabych i potrzebujących silnego odżywienia. Aby zabieg przyniósł efekty najlepiej powtarzać go raz na tydzień przez 2 miesiące.

Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii?

Kilka dni przed zabiegiem można wcierać w skórę preparat z witaminą K. Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. 1-2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić preparaty zawierające kwas acetylosalicylowy ( np. Aspirin, Polopiryna, Polocard , Acard itp. ) Należy poinformować lekarza o stosowanych przewlekle lekach i ew. chorobach . Wywiad zbierany jest przed każdym zabiegiem.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu stosujemy ampułki z odpowiednio dobranym koktajlem. Preparat, który zostanie wprowadzony pod skórę jest dobierany do indywidualnych potrzeb klienta W skład koktajlu wchodzą 3 lub 4 składniki. Najczęściej są to: krzemionka, L-karnityna, wyciąg z karczocha, kofeina, odpowiednio dobrane witaminy lub kwas hialuronowy. Przed wprowadzaniem koktajlu pod skórę -za pomocą cienkich igieł- można poprosić o znieczulenie np. kremem Emla. Robi się i nakłucia co 0,5 – 1,5 cm. Ślady szybko znikają. W przypadku, kiedy trafi się w naczynko krwionośne powstanie siniak. Przed zabiegiem konieczne jest zmycie makijażu i dezynfekcja skóry, która zostanie poddana nakłuciom.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu możesz czuć ból, pojawi się też obrzęk, bo jest to reakcja skóry na nakłuwanie. Zaraz po mezoretapii nie należy stosować masaży, szorstkich ręczników, peelingów. Przez kilka dni nie należy używać kremów ( poza tym zaleconym przez lekarza ) , nie wolno też pić alkoholu i korzystać z sauny i solarium.

Przeciwwskazania:

Osoby z alergią, kobiety w ciąży, z cukrzycą nie powinny decydować się na zabieg mezoterapii. Stany zapalne na skórze, opryszczka, nowotwór to kolejne przeciwskazania.

O czym warto pamiętać?

Mezoterapia przynosi efekt, ale tylko wtedy, kiedy jest wykonywana w serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów zależy od stanu skóry i wieku. Aby dostrzec poprawę w wyglądzie skóry należy poddawać się jednemu zabiegowi na tydzień/ dwa tygodnie przez dwa miesiące. Po serii czterech, ośmiu zabiegów, w celu podtrzymania efektów, warto od czasu do czasu powtarzać zabieg.Cena ustalana jest indywidualnie i zależy przede wszystkim od rodzaju i ilości zużytych ampułek. Może wahać się od 250 do 800 zł za jeden zabieg.