TCA (KWAS TRÓJCHLOROOCTOWY)Peeling z kwasem tca w specjalnej formule, bardziej bezpieczny niż inne, Peeling TCA jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Redukuje płytkie blizny i zmarszczki oraz powierzchniowe przebarwienia skórne. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu.TCA 15% – peeling powierzchniowy.
Jego działanie powoduje złuszczenie warstwy rogowej naskórka oraz ogólną regenerację komórkową powierzchniowej warstwy skóry. Przyczynia się do stymulacji produkcji włókien kolagenowych, wykorzystując naturalne procesy odnowy zachodzące w skórze. TCA należy do kwasów, które nie mają negatywnego wpływu na organizm ludzki – ulegają one autoneutralizacji w powierzchniowych warstwach skóry. Swoją skuteczność natomiast zawdzięczają zdolności wnikania w warstwę rogową poprzez żywe komórki naskórka.

Zalecany przy leczeniu:

  • średnich i głębokich blizn potrądzikowych,
  • rozstępów,
  • skóry o skłonnościach do fotostarzenia,
  • przebarwień (miejscowo),
  • miejscowych zrogowaceń.

Zabieg można powtórzyć nie wcześniej niż po 2-3 miesiącach.TCA 25% – peeling średnio głęboki (złuszcza większą część naskórka).

Zalecany przy leczeniu:

  • głębokich i średnich blizn potrądzikowych,
  • głębokich rozstępów,
  • przebarwień (miejscowo),
  • silnych zrogowaceń.

Peeling z wykorzystaniem TCA jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza. Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 20-30 minut i zmywany wodą. Następnie za pomocą pędzelka rozprowadza się peeling. Po 1-3 minutach od nałożenia pacjent odczuwa pieczenie i palenie skóry, które ustępują po kilkunastu sekundach. W tym czasie na skórze pojawia się zbielenie, co świadczy o prawidłowej reakcji. Po około 2-3 minutach powierzchnię skóry neutralizuje się poprzez obfite zmycie preparatu wodą. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona. Widoczne są miejsca zbielenia. Po kilku minutach po zabiegu nie widać już zbielenia, natomiast naskórek robi się bardzo napięty. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu. Właściwe złuszczanie rozpoczyna się po ok. 2-3 dniach od zabiegu. Wówczas naskórek zmienia barwę na kolor brązowy, robi się twardy i przypomina cienką „skorupkę”, która w kolejnych dniach będzie ulegała złuszczeniu. Uwaga, nie wolno zdrapywać płatów złuszczającego się naskórka, ponieważ może to spowodować przebarwienia i blizny. W kolejnych dniach dochodzi do powolnego złuszczania się naskórka, które trwa 3-4 dni. Zabieg można powtórzyć po 30-40 dniach, jeśli osiągnięte wyniki nie są zadowalające.

Zabieg można powtórzyć po 6 miesiącach.