KOREKTA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH

W celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, przywrócenia twarzy młodości i świeżości stosujemy preparat Azzalure/Botox. Botox powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek i działa jedynie w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W rezultacie wyraz twarzy nie zmienia się, nie ma efektu „zamrożenia” mimiki twarzy, natomiast wygładzają się zmarszczki.

EFEKTY:

Dochodzi do całkowitej lub częściowej likwidacji zmarszczek, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-14 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. W przypadku odstąpienia od powtórzeń zabiegu pacjent odnosi korzyść nawet z pojedynczej sesji. Twarz już po jednokrotnym zabiegu – czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wyglada młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania toksyny, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za „kurze łapki” skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania toksyny botulinowej i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Zabieg polega na precyzyjnej iniekcji toksyny botulinowej bardzo cienką igłą w okolice twarzy, gdzie występują zmarszczki. Zabieg może być wykonywany ze znieczuleniem. Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana przy użyciu jednorazowej strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie podaje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji ) zajmuje to około 15-20 min minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Ze względu na komfort pacjenta stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 20 min przed zabiegiem.

Dawka toksyny oraz ilość wkłuć dobierana jest indywidualnie w zależności od ilości i nasilenia zmarszczek.

Postępowanie po zabiegu:
– w ciągu 4 godz. po zabiegu nie wolno pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu),
– unikać masażu w miejscu wstrzyknięć,
– w ciagu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia,
– przez kilka dni po zabiegu staramy się unikać sauny, dużych wysiłków fizycznych i lotu samolotem.