Postaw na prawidłową pielęgnację domową. Sprawdź czy Twój codzienny rytuał jest odpowiedni!

Prawidłowa pielęgnacja domowa jest kluczem do zdrowej i pięknej cery. Warto usystematyzować codzienny rytuał pielęgnacyjny, który powinien składać się z następujących kroków.

Demakijaż skóry twarzy jest czynnością̨ jaką wykonujemy każdego dnia. Zdarza się, że po długim i męczącym dniu nie przykładamy się do odpowiedniego zmycia makijażu, a to jest duży błąd. Skóra w nocy podczas snu najbardziej się regeneruje dlatego prawidłowy demakijaż ma ogromne znaczenie.

 

  1. Pierwszy etap demakijażu to preparat hydrofilowy z fazą olejową, żel lub mleczko dobrany w zależności od rodzaju cery.
  2. Drugi etap demakijażu to płyn micelarny, pianka lub żel jeśli nie był użyty w pierwszym etapie, aby doczyścić z pozostałości zanieczyszczeń.
  3. Tutaj wchodzimy w etap pielęgnacyjny. Tonik, który odświeża i przywraca naturalne pH skóry.
  4. Serum bogate w substancje aktywne odpowiednio dobrane potrafi zdziałać cuda.
  5. Krem pod oczy idealnie nawilża i odżywia. Skóra pod oczami jest cienka i delikatna – należy szczególnie o nią zadbać.
  6. Krem – na dzień wybierz delikatny z filtrem, a na noc z substancjami aktywnymi dobranymi do rodzaju Twojej cery.
  7. W zależności od rodzaju cery co najmniej raz w tygodniu nie zapomnij wykonać peelingu. Regularne złuszczanie warstwy rogowej zapewnia odpowiednie wchłanianie się substancji aktywnych z użytych preparatów pielęgnacyjnych oraz jest podstawą do pobudzenia skóry do regeneracji.
  8. Raz w tygodniu warto zastosować maskę np. w kremie lub płacie. Rodzaj maski i zawarte w niej substancje aktywne najlepiej dobrać do potrzeb Twojej skóry. Zależy nam, aby twoja pielęgnacja stała się̨ codzienną, obowiązkową czynnością, ponieważ odpowiednio wykonywane kroki są kluczem do sukcesu pięknej i zdrowej cery.

Odpowiednio ułożona pielęgnacja domowa i właściwie dobrane preparaty są dopełnieniem w terapiach gabinetowych. Obydwa aspekty mają się idealnie dopełniać, tak aby skóra dostawała to czego najbardziej potrzebuje. Mówi się, że pielęgnacja, którą wykonujemy w domu to aż 70 % naszego sukcesu, dlatego jest tak bardzo ważna. Warto zwracać uwagę na składy preparatów. Często producenci dodają do kosmetyków substancje, które mogą pogorszyć stan naszej cery. Bardzo ważna jest również systematyczność pielęgnacji. Małymi krokami możemy zdziałać cuda, a dzięki synergii działania zabiegów gabinetowych i pielęgnacji domowej możemy skutecznie cofnąć wskazówki zegara.

Opracowanie tematu:

Aneta Czworowska

Aneta Czworowska

Manager / Technik usług kosmetycznych

 

Zarządza całym zespołem oraz koordynuje pracę salonu Bellissima Atelier “od kuchni”. Dba o wizerunek gabinetu oraz reprezentuje salon w kontakcie z pacjentami.

Mimo pracy biurowej nie porzuciła zamiłowania do kosmetologii i specjalizuje się w salonie kosmetyką upiększającą. Wykonuje indywidualne konsultacje z pacjentami i układa spersonalizowane plany terapeutyczne. Kładzie także nacisk na prawidłową pielęgnację domową jako kontynuację terapii gabinetowej.

Prywatnie pasjonuje się sportem żużlowym i fotografią analogową.