Przygotujmy się na lato, czyli jakie zabiegi wykonywać w okresie letnim w gabinecie kosmetycznym

Lato tuż tuż! Twoja skóra po okresie jesienno–zimowym może być szara, zmęczona i odwodniona w wyniku ogrzewania i zanieczyszczenia środowiska. Warto przed latem szczególnie o nią zadbać.

W pierwszej kolejności postaw na oczyszczanie. Hitem w naszym gabinecie jest…

Oczyszczanie wodorowe

Wodór jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem, który ma zdolność przenikania w głębsze warstwy skóry. Dodatkowo jest silnym antyoksydantem czyli neutralizuje i wymiata wolne rodniki. Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszy to oczyszczanie wodą wodorową, która doskonale radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, zaskórnikami i martwym naskórkiem. Zwiększa mikrokrążenie i metabolizm komórkowy, dzięki czemu pobudzamy syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, więc ma działanie Anti–Aging. Drugi etap to infuzja wodorowa, która ma za zadanie nawilżyć i dotlenić naszą skórę. Zabieg świetnie się sprawdza jako przygotowanie cery do terapii łączonych.

Kolejnym zabiegiem, który możemy polecić w okresie letnim, są…

Całoroczne peelingi chemiczne

Peeling ferulowy, azelainowy, argininowy i migdałowy są najczęściej polecane w okresie letnim. Działają odświeżająco, liftingująco, rozjaśniająco, zmniejszają widoczność rozszerzonych naczynek i poprawiają ogólny stan cery. Zabiegi należy wykonywać w serii 3 -6 zabiegów w odstępach 2 – 3 tygodnie dla uzyskania najlepszych efektów terapeutycznych. Stosowanie peelingów całorocznych oczywiście nie zwalnia z obowiązku stosowania filtrów przeciwsłonecznych.

Jednak najlepszym zabiegiem, który możemy polecić z zakresu kosmetologii estetycznej o działaniu wielokierunkowym jest…

Frakcyjna mezoterapia mikroigłowa – Dermapen 4

Zabieg polega na precyzyjnym, w pełni kontrolowanym mikronakłuwaniu skóry, które pobudza naturalne procesy samo naprawcze. Zabieg przyspiesza obrót komórkowy, pobudza aktywność fibroblastów do produkcji włókien podporowych kolagenu i elastyny oraz znany wszystkim kwas hialuronowy. Spersonalizowana terapia zabiegowa pozwala także na usuwanie przebarwień, blizn, rozstępów, oznak starzenia oraz leczenie trądziku. Jest to zabieg dla osób oczekujących zaskakujących rezultatów. Zabieg ten można wykonywać latem, ale niezbędne jest stosowanie właściwie dobranych filtrów przeciwsłonecznych.

Według nas jest to TOP 3 zabiegów na LATO!

Opracowanie tematu:

Aneta Czworowska

Aneta Czworowska

Manager / Technik usług kosmetycznych

 

Zarządza całym zespołem oraz koordynuje pracę salonu Bellissima Atelier “od kuchni”. Dba o wizerunek gabinetu oraz reprezentuje salon w kontakcie z pacjentami.

Mimo pracy biurowej nie porzuciła zamiłowania do kosmetologii i specjalizuje się w salonie kosmetyką upiększającą. Wykonuje indywidualne konsultacje z pacjentami i układa spersonalizowane plany terapeutyczne. Kładzie także nacisk na prawidłową pielęgnację domową jako kontynuację terapii gabinetowej.

Prywatnie pasjonuje się sportem żużlowym i fotografią analogową.